Lakujeme nábytkové diely, kuchynské dvierka, hliník, nerez aj sklo.

Prevádzkujeme profesionálnu lakovňu nábytkových dielov, kde zhodnocujeme naše dlhoročné skúsenosti s povrchovými úpravami a znalosti z oblasti lakov, moridieľ a lazúr. Obrátte sa na nás a radi Vám poradíme – ku každej zákazke pristupujeme individuálne a vieme plniť najrôznejšie zadania od architektov.

O lakovni

Prečo sme sa rozhodli spustiť lakovňu nábytkových dielov a skla? Začínali sme ako poradenská a distribučná spoločnosť, kde sme našich zákazníkov učili ako správne aplikovať moridlá a rôzne typy lakov pre dosiahnutie požadovaného povrchu a samozrejme kvality. Nakoľko táto činnosť má svoje špecifiká a nie každý stolár je vhodne vybavený či už technologicky alebo kapacitne – rozhodli sme sa dať Vám možnosť odbremeniť seba alebo svoju prevádzku od tejto činnosti a kompletne ju posunúť na nás. Lakovňa nábytkovývh dielov je tu pre Vás.

Vysoký lesk

Lakovanie vo vysokom lesku je jedna z najžiadanejších a zároveň z najnáročnejších povrchových úprav. Vyžaduje si vysokú kvalitu podkladového materiálu – ideálne čo najhustejšia MDF s grund fóliou a ohranením ABS páskou. Taktiež si vyžaduje kvalitný systém odsávania pri aplikácií a striktné dodržiavanie technologických termínov pri schnutí. Používame najkvalitnejšie laky na súčastnom trhu, vysokokvalitné brusivá pre brúsenie a špeciálne leštiace pasty pre leštenie.

Aplikujeme, v závislosti od akosti podkladového materiálu, 200 – 300 μ (0,2 – 0,3 mm) kvalitného polyesterového základu, po vyzretí a vybrúsení nasledujú 4 nánosy farebného vysokolesklého laku. Pre transparentné vysoké lesky aplikované na dýhe platí iný postup v závislosti od toho, či má mať povrch priznané póry alebo uzavreté póry. V prvom rade je dôležité kvalitne povrch namoriť – na morenie používame vlastné moridlá, ktoré miešame na základe požiadavky zákazníka. Následne je aplikovaný polyesterový plnič v niekoľkých vrstvách (podľa požiadaviek na otvorený alebo uzavretý pór). Po vybrúsení aplikujeme transparentný vysokoklesklý lak v 4 vrstvách. Po zaschnutí brúsime pre zrovnanie povrchu a nakoniec leštíme špeciálnou, na mieru vyrábanou, leštiacou pastou.

Matné lakovanie

Lakovanie vo farbe – ideálnym podkladom pre tento typ povrchovej úpravy je MDF, avšak lakujú sa aj dýhované alebo masívne povrchy kde sa požaduje úplné alebo čiastočné prekrytie povrchu so zachovaním kresby dreva. Krásne vyzerajú aj rôzne aplikácie, kde je v rôznej farbe lakovaný pór a povrch.

Farebný lak dodávame štandardne v stupni lesku G10 avšak je možné lakovanie aj v inom stupni lesku.

Patina

Dojem starého a opotrebovaného vzhľadu je čoraz viac populárna. Zadanie riešime vždy individuálne podľa požiadaviek na rôznych typoch povrchov.

Renovácia / prelakovanie kuchynských dvierok

Máte staršiu kuchynskú linku, ktorá už nevyzerá podľa Vašich predstáv a chceli by ste vynoviť jej vzhľad? Prípadne Vaše biele dvierka vo vysokom lesku sú už viac žlté ako biele a nechcete investovať tisíce do novej kuchynskej linky? Gratulujeme, ste na správnom mieste.

Zrenovujeme, prelakujeme, vaše pohľadové časti a dvierka – možností je nespočetné množstvo, či už máte záujem o vysoký lesk, mat, prípadne rustikálnu patinu. Stačí ak dvierka demontujete a prinesiete alebo zašlete k nám. Dvierka môžu byť vyrobené z lamina, dýhy, MDF aj masívu. Obnovenie farby alebo zmena farby kuchynskej linky bude s nami jednoduchá záležitosť.

Zavolajte nám ešte dnes – vynovenú kuchyňu môžete mať už do 2 týždňov.

Lakovanie hliníkových úchytiek

Lakujeme hliníkové, nerezové a kovové úchytky, prípadne iné výrobky z týchto materiálov.

Potrebujete zladiť farbu kuchynských dvierok s úchytkami? Pre nás to nie je problém.

Lakovanie skla

Lakované sklo sa uchytilo ako moderný prvok rôznych interiérov – či už ako zástena za kuchynskú linku alebo ako súčasť dvierok, prípadne ako dizajnový doplnok.
Sme schopný splniť požiadavky na akúkoľvek povrchovú úpravu skla lakovaním, či už vo farbe RAL, NCS alebo PANTONE, tak aj v metalických prevedeniach, prípadne zakázkových odtieňoch namiešaných podľa dodanej vzorky.

Morenie

Môžete si vybrať moridlo buď zo vzorkovníkov alebo Vám nastavíme odtieň podľa Vašej požiadavky alebo predlohy.

Pre našu prácu používame rozpúšťadlové a vodové moridlá. Je už len na Vás ktoré moridlo z našich vzorkovníkov si vyberiete. Ak by ste mali predsa len rozdielnu predstavu o výslednom povrchu, pripravíme Vám moridlo na mieru – buď podľa konzultácie alebo podľa prinesenej vzorky iného povrchu, poprípade lamina.

Olejovanie

Oleje na prírodnej báze zaručia naturálny vzhľad povrchu. Máme oleje vhodné do interiéru ako aj do exteriéru s voskom alebo bez. Na výber z množstva odtieňov, prípadne sme schopní namiešať odtieň podľa požiadavky.

Lakovanie masívu / dýhy

Od hlbokého matu po vysoký transparentný lesk. Všetky povrchy spĺňajú normu EN 71 – neuvoľňujú ťažké kovy, teda sú vhodné aj pre hračky a nábytky do detských izieb. Výsledný lakový film je nehorľavý – pri použití na nehorľavé materiály nedegraduje ich funkčnosť. Lak nanášame v dvoch vrstvách s medzi brúsením.