Aktuality

Sme oficiálny distribútor lakov značky ICRO pre Slovensko

S potešením oznamujeme, že sme sa stali oficiálnym zástupcov spoločnosti ICRO COATINGS S. p. A. pre Slovenskú republiku.

Ako to začalo?

Hľadali sme a skúšali kvalitný polyesterový základ pod vysoký lesk – ako pod farebný tak aj pre transparentný. Zistili sme, že nájsť produkt, ktorý by vyhovoval našim kvalitatívnym požiadavkám je náročná úloha a že nie je polyester ako polyester. Nakoniec sa nám dostal do rúk (a pištolí) biely polyesterový základ značky ICRO, ktorého distribútor pre ČR je náš dobrý kamarát. Vyskúšali sme a boli sme spokojní. Vyskúšali sme aj transparentný a jeho vlastnosti nás očarili – farebne sa chová podobne ako polyuretanový lak, no neprepadá sa časom. Postupne nás tento kamarát „ukecal“, aby sme vyskúšali aj iné laky tejto značky. Možnosti, kvalita a priebeh spracovania sa nám natoľko zapáčili, že sme laky ICRO zaradili do našej lakovne.

Čo nasledovalo?

Po ročnom skúšaní, hraní sa a testovaní, sme naštívili výrobný závod v Taliansku, kde nám boli predstavené moridlá, novinky a inovácie, ktoré ICRO robí. Bolo nám ponúknuté obchodné zastúpenie pre Slovensko. Zobrali sme si čas na premyslenie, avšak v našich hlavách bolo už dávno podvedome rozhodnuté. Červené plechovky nás dostali, rovnako ako laky v nich naplnené. Skvelá technická podpora talianskej strany, neustále inovácie produktov, obrovské možnosti povrchových úprav a krásne vyzerajúce povrchy. Povedali sme áno a náš sklad sa naplnil jednými z najkvalitnejších lakov dostupných na našom trhu.

Aký je sortiment?

Sortiment je tak bohatý, že je témou na samostatný článok, no dal by som do popredia zopár produktov. Štandardné laky na nábytok, podlahy, transparentné, krycie podľa RAL alebo NCS v rôznych stupňoch lesku, bohatý výber moridiel – toto je štandard. To čo nás najviac zaujalo je systém vysokého lesku – či už na dýhe, transparentný alebo farebný na MDF – oba sa vyznačujú rýchlym spracovaním, svetlostálosťou (biela nezožltne časom) a krásnym vzhľadom. Ďalší zaujímavý segment je ICRO NATURAL – laky na vodnej báze, ktoré zanechávajú drevu prírodný vzhľad – nezožlne, neleskne sa, drevo ostáva hlboko matné. Novinkou je aj SOFT MATT lak – matný lak odolný voči otlačkom prstou a škrabancom.

Aké sú plány?

Budeme sa snažiť šíriť povedomie o tejto značke a fantastických možnostiach, ktoré ponúka. Sme nesmierne radi, že inovácie, ktoré ICRO prináša, vieme dostať aj k výrobcom nábytku na našom trhu. Chcete si laky vyskúšať alebo sa dozvedieť viac? Kontaktujte nás 🙂 TU.